Amazon sťahuje knihy o rakovine kráľa Karola III. Obáva sa, že ich napísala umelá inteligencia

„Odstránili sme tituly, ktoré porušovali naše smernice o obsahu,“ povedal internetový obchod Amazon v oficiálnom vyhlásení.

Buckinghamský palác predtým informoval, že všetky tituly, ktoré špekulujú o panovníkovej diagnóze a liečbe, sú „vlezlé, necitlivé a plné nepresnosti“ a jeho právny tím sa bude tejto záležitosti venovať.

„Náš právny tím sa tým bude podrobne zaoberať. Vyzývame všetkých jednotlivcov alebo organizácie, ktoré umožňujú ich predaj, aby okamžite stiahli,“ ohradil sa hovorca paláca.

Umelá inteligencia áno, ale…

Podľa denníka The Telegraph knihy obsahovali špekulácie o tom, akým typom onkologického ochorenia panovník Spojeného kráľovstva trpí vrátane rakoviny kože a prostaty. Prinášali tiež podrobnosti o tom, kedy kráľ zistil svoj stav vrátane toho, že pociťoval „strach, hnev a zúfalstvo“.

Všetky knihy Amazon ponúkal na svojom online zasielateľstve ako napísané neznámymi autormi a vydané vlastným nákladom.

Jedna z biografií niesla názov The King’s Battle: Charles III. and His Fight Against Cancer (Kráľova bitka: Karol III. a jeho boj s rakovinou) a na Amazone sa objavila 5. februára, teda v rovnaký deň, keď palác oznámil panovníkovo ochorenie.

Skôr než synom povedal Karol III. o rakovine svojmu dôverníkovi – kňazovi

Hovorca spoločnosti Amazon pripustil, že firma stojí tvárou v tvár závažnej výzve „Amazon neustále vyhodnocuje nové technológie a je odhodlaný poskytovať autorom a zákazníkom čo najlepší zážitok z nakupovania, čítania a publikovania,“ povedal.

Dodal, že firma dodržiava interné obsahové smernice, ktoré upravujú, ktoré knihy môžu byť uvedené na predaj. V prípade, že je vznesené podozrenie, okamžite prešetrím akýkoľvek výtlačok, bez ohľadu na to, ako dobre sa predáva.

„Investujeme značné množstvo času a zdrojov, aby sme zaistili kontrolu našich smerníc, a knihy, ktoré nedodržiavajú, doplnili sme,“ doplnili. „Ak povolujeme diela vytvorené umelou inteligenciou, nevzťahuje sa to na takto vzniknutú tvorbu, ktorá porušuje naše pokyny pre obsah. Odstránili sme tituly, pri ktorých sme zistili, že odporujú našim zásadám pre obsah,“ uzavreli.

V nedeľu na omši

Buckinghamský palác minulý pondelok oznámil, že kráľ, ktorý nastúpil na trón pred 17. mesiacom, má nespresnenú „formu rakoviny“. Diagnóza mu lekári stanovila počas vyšetrenia nezhubne zväčšené prostaty, potom čo zaznamenali „samostatný problém vyvolávajúci znepokojenie“.

Palác nespresnil, akú formu vladári lekári stanovili, ale dal na vedomie, že nejde o onkologické ochorenie prostaty.

Karol odložil všetky povinnosti na verejnosti, avšak pokračuje v niektorých súkromných aj v administratívnych povinnostiach a chce naďalej organizovať každotýždenné audiencie pre premiéra Rishiho Sunaka.

Karol opustil vidiecke sídlo Clarence House minulý utorok, deň po začatí liečby, po krátkom stretnutí so synom Harrym, av nedeľu ráno sa zúčastnil bohoslužby v Sandringhame v Norfolku.

Kráľ Karol III. má rakovinu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top