Barclays posilňuje v britských finančných vodách. Kupuje Tesco Bank

Týmto krokom Barclays nadväzuje na nedávne slová generálneho riaditeľa CS Venkatakrishnana o rast v oblastiach, ako je retailové bankovníctvo. Uviedla agentúre Reuters.

Transakcia medzi Barclays a Tescom zahŕňa rôzne finančné aktíva, vrátane pohľadávok z kreditných kariet vo výške 124 miliárd korún, nezabezpečených osobných pôžičiek vo výške 120 miliárd korún a vkladov zákazníkov v celkovej výške cez 190 miliárd. Do Barclays tiež časom prejde 2800 zamestnancov Tesco Bank.

V rámci dohody uzavretej firmy desaťročnú zmluvu, ktorá umožní Barclays prístup k približne 23 000 zákazníkom Tesco Personal Finance (TPF). Táto dohoda umožní spoločnosti Barclays ponúkať týmto zákazníkom svoje produkty a služby. V súčasnej dobe TPF poskytuje množstvo bankových a poisťovacích produktov, vrátane kreditných kariet, sporiacich účtov a ponúk poistenia. V Česku Tesco Bank neoperuje.

Okrem posilňovania na domácom trhu chce Barclays obmedziť financovanie ťažby a plynu v reakcii na rastúce tlaky a obavy zo zmeny klímy. V rámci programu Transition Finance Framework nebude Barclays financovať nové ropné a plynové polia a obmedzí poskytovanie úverov spoločnosti, ktoré sa podieľajú na rozširovaní ťažby fosílnych palív.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top