Bitcoin na vzostupe: Kryptomena presiahla magickú hranicu 50 tisíc dolárov

Ochotu investorov vkladať peniaze do bitcoinu orgánov majú minulý mesiac aj súhlas amerických regulačných s burzovo obchodovanými fondmi (ETF), ktoré sledovať jeho cenu. Už minulý týždeň bol pre bitcoin najlepší od začiatku minulého decembra.

Okolo 18:30 SEČ bitcoin podľa špecializovaného serveru CoinDesk za uplynulých 24 hodín pridával cez päť percent na 50,196 dolárov. Bol tak najvyššie od decembra roku 2021. Neskôr ale opäť zostúpil pod hranicu 50-tisíc dolárov.

Významný míľnik

„50 000 dolárov je pre bitcoin označený míľnikom potom, čo spustenie spotových ETF minulý mesiac nielenže nevyvolalo pohyb nad túto kľúčovú psychologickú úroveň, ale viedlo k 20-percentnému výpredaji,“ citoval analytika Reuters Antoniho Trenčeva z kryptomenovej spoločnosti Nexo.

Bitcoin ožíva po sérii škandálov a bankrotov v odvetví kryptomien, ktoré vyvolali otázky ohľadom životaschopnosti digitálnych aktív. Od začiatku minulého roka svoju hodnotu strojnásobil. Stále sa ale obchoduje pod historickým maximom takmer 69 000 USD, kam vystúpil v novembri 2021.

Jiří (66) naletel s kryptomenami: Za 6 tisíc má tri plastové kartičky!

„Dynamiku trhu spolupracovníkov niekoľko faktorov, vrátane toho, že Čína prijala uvoľnenejšiu menovú politiku, čo viedlo k zvýšeným nákupom aktív, bitcoínov a akcií,uviedol analytik James Butterfill zo spoločnosti CoinShares, ktorá spravuje aktíva zamerané na kryptomeny.

„Dopyt po spotových bitcoinových ETF zostáva silnýza posledný týždeň do nich prišlo 1,1 miliardy dolárov a od ich spustenia to bolo 2,8 miliardy dolárov,“ dodal.

Hore zamieril aj éter

Hore dnes zamierila vedľa bitcoinu aj druhá najrozšírenejšia kryptomena éter. V rovnakom čase posilňovala o viac ako štyri percentá a presiahla cenu 2600 dolárov.

Oživenie trhu s kryptomenami pomohlo aj akciám kryptomenovej burzy Coinbase, ktoré pridávajú okolo päť percent, a rastú aj akcie ďalších firiem naviazaných na kryptomenové odvetvie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top