Boeing má ďalší problém: Lietadlo sa muselo vrátiť kvôli záplave z kúpeľne!

Lietadlo Boeing 737 Max 9 aerolinky Alaska Airlines, ktoré letelo z Havaja na Aljašku, bolo nútené sa otočiť po tom, čo v kúpeľni nastala záplava a voda sa dostala aj do uličky lietadla.

Lietadlo z Honolulu do Anchorage opustilo ostrov po desiatej hodine večer a bolo vo vzduchu 90 minút, kým všade začala presakovať voda. Do hlavného mesta Aljašky zostávalo uletieť ešte šesť hodín, kapitán preto urobil rozhodnutie sa vrátiť späť na Havaj problém vyriešiť.

Tresk v Boeingu po sérii škandálov: Končí generálny riaditeľ, výmena čaká aj ďalších manažérov

Na, ktorých natočil jeden z pasažierov Dustin Parker, ide z videa, ako sa snaží vodu odstrániť pomocou papierových uterákov a prikrývok, ktoré boli práve po ruke. „Pravdepodobne tam bolo tak 10 cm stojatej vody, ktorá vytryskla ihneď, ako sa otvorili dvere od toalety,“ popísal pasažier.

Celá paluba mokrá

„Povedal by som, že sme leteli tak hodinu a pol, keď sme si začali všímať vodu a bolo jej veľa. Celá paluba bola na tom lietadle úplne mokrá,“ ďalej Parker.

Má sa za to, že dôvodom úniku vody boli problémy s umývadlom skôr ako s toaletou.

Podľa spoločnosti FlightAware bolo lietadlo vo vzduchu celkom 2 hodiny a 18 minút, kým bezpečne pristálo späť na Havaji pol hodiny po polnoci. Cestujúci boli nakoniec prebookovaní na iné roky, pretože neexistuje žiadne náhradné lietadlá, ktoré by ich dopravili do cieľa.

„Ospravedlňujeme sa našim hosťom za nepríjemnosti, ktoré majú spôsobilosť, a chválime posádku za ich konanie, aby sme zaistili pohodu a komfort našim cestujúcim,“ uviedla vo vyhlásení Alaska Airlines.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top