Brno: Sprejeri zmaľovali rektorát, univerzita chystá opravu fasády za milióny

Kounicov palác z roku 1874 zaujíma okrem sprejerov väčšiny študentov a zamestnancov preto, že v ňom občas potrebujú univerzity niečo vybaviť, alebo navštevujú tunajšiu menzu. Vedenie univerzity sa teraz rozhodlo pre generálnu opravu fasády budovy.

Sprejeri vyčíňali v električke číslo osem smerujúce na konečnú v Brne-Líšni.

„Dôvodom plánovanej rekonštrukcie budovy rektorátu je zničená fasáda kvôli poškodeniu, oprýskaniu a graffiti. Opravu plánujeme vyriešiť prevetrávaným obkladom spodnej časti fasády a tiež takzvaným antivandal náterom,“ zhrnul hovorca univerzity Richard Sajbot.

Oprava potrvá 14 mesiacov

Verejnú zákazku plánujú zástupcovia univerzity vyhlásiť v máji alebo júni tohto roku. Samotná rekonštrukcia je naplánovaná na obdobie medzi tohtoročným júnom a augustom budúceho roka. Odhad hodnoty zákazky je štyri a pol milióna korún.

Napriek pestrej ponuke jedál u študentov Masarykovej univerzity víťazí klasický smažiak.  Ukázal to prieskum v 9 menzách Správy koľají a menz.

O zlepšení dohľadu okolo budovy napríklad novými bezpečnostnými kamerami univerzita neuvažuje. „Budova už kamerovým systémom disponuje, ďalšie osadenie nad rámec súčasného počtu kamier aktuálne nemáme v pláne,“ dodal hovorca.

VIDEO: Mladí sprejeri v centre Brna.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top