Carlsberg stavia na Čínu a na drahé pivo. A akcie rastú

Dánska nadnárodná pivovarnícka skupina Carlsberg, medzi najobľúbenejšie značky patrí Carlsberg, Holsten, Neptún či Grimbergen, je v súčasnosti šiestym najväčším pivovarom na svete podľa výšky tržieb.

Akcie Carlsbergu minulý týždeň vyrástli o 5%, keď investori ocenili zámery vedenia dánskeho pivovaru viac sa zameriavajú na vybrané trhy, najmä Čínu, uvádza agentúra Reuters. Investovať by sa malo hlavne do marketingu drahších pív, expanzii do nových kategórií, ako sú cidery, a rozvoj ázijských pivovarov. Najmä v Číne, ktorá je pre Carlsberg najväčším trhom.

Investície v roku 2024 vyrastú podľa odhadov o viac ako 10 %, pričom prevažná časť tohto rastu pripadne na Čínu a Vietnam. V tomto roku firma očakáva rast ziskov v rozmedzí 1 až 5%.

Laurence Whyatt, analytik Barclays, uviedol pre Reuters, že pivovarnícka skupina má povesť spoločnosti, ktorá na začiatku roka stanovuje konzervatívnejší výhľad a neskôr ju vylepšuje. Carlsberg zamestnáva približne 41 000 ľudí, a to predovšetkým v Európe a Ázii. Najväčším pivovarom na svete je podľa tržieb Anheuser-Busch InBev, ďaleko za ním je druhý Heineken a trojicu uzatvára Asahi Group, pod ktorou patrí Plzeňský Prazdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top