Chorý Jiří Bartoška: Špeciálne zaobchádzanie kvôli rakovine!

Onkologickým pacientom je v seriáli už niekoľko rokov, čo mu prepožičalo nárok byť ironický a trefne komentovať doktorov pri vizitách. A práve do jeho izby na vedľajšiu posteľ si ľahla hlavná postava seriálu, ktorú predstavuje Filip Březina. Pochopiteľne tak mal s Bartoškou najviac spoločných scén.

Nula milimetrov

“Je to skvelý herec a hrá sa s ním hrozne dobre,” pochvaľoval si rodák z Ostravy. Hoci väčšinu natáčania preležal oceňovaný herec v posteli, musel zohrať aj zopár dramatických scén. Napríklad neurologický kolaps, ako ste videli včera. Rovnako ako jeho mladému parťákovi mu museli vyholiť vlasy na 0 mm a dve hodiny mu maskovať hlavu tak, aby bola úplne holá. „Bežne sme s pánom Bartoškom sedeli v maskérni napríklad už o tretej ráno,“ smial sa mladý absolvent DAMU.

Hviezda Zmyslu pre tumor Filip Březina (28): Nemá ani na činži!

Pokojnejšie tempo

Režim natáčania sa však vraj výrazne zmenil, keď bol prezident karlovarského festivalu na pľaci. „Zrazu sa nikto neponáhľal, pretože tam bol pán Bartoška. Pomaličky sa to naskúšalo a natočilo bez časového tlaku. Na všetko bol čas a išlo sa aj na dolára,“ vykreslil Březina.

Štáb musel brať pochopiteľne na zreteľ, že si onkologickým ochorením herec sám prešiel. “Príbeh Zmysel pre tumor je o tom naučiť sa žiť s chorobou a naučiť sa s ňou bojovať, určite veľa ľudí túto tému zaujíma,” okomentoval osemdielny seriál Bartoška, ​​ktorému sa nedávno rakovina vrátila. „Samozrejme je mi to hrozne ľúto, šokovalo ma to, ale je to, ako to je. Človek s tým nič neurobí.“ komentoval to Filip v programe Face face, pre ktorého bola rakovina len úloha. “Dostane sa z toho,” dodal pevne. Ďalší diel sledujte v nedeľu od 20.10 hodín v Českej televízii.

Filip Březina priznal, že je po rokoch opäť single.

Filip Březina ukázal zákulisia natáčania Zmyslu pre tumor Instagram, Česká televízia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top