ČT odkladá vysielanie druhého radu kriminálky Tiene v hmle: Streľba na základke v 3. diele

„V reakcii na udalosti na Filozofickej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe sa Česká televízia rozhodla druhý rad Tieňov v hmle v pôvodnom termíne nenasadiť. Citlivo vnímame celospoločenskú situáciu a zásadným dôvodom programovej zmeny bol obsah tretej epizódy, v ktorej dôjde k streľbe na základnej škole. Aj napriek tomu, že boli scenáre pre druhý rad dokončené už v roku 2022, inkriminované scény natočili filmári na jar minulého roka a jedná sa o fiktívny príbeh, tak Česká televízia považuje uvedenie druhého radu v súčasnej dobe za nevhodné,“ zdôvodnil zmenu vo vysielaní programový riaditeľ ČT Milan Fridrich.

Posledná rozlúčka s Pavlom Vondrom prebehne 12. januára 2024.

Verejnoprávne televízie sa udalosťami, ktoré otriasli celou spoločnosťou a reagovala na ne množstvo štátnych a svetových osobností venujú svojim spravodajským a publicistickým programom. Z mnohých uhlov pohľadu dáva priestor odborníkom z najrôznejších oblastí aj predstaviteľom akademickej obce.

„Česká televízia plní svoju verejnoprávnu úlohu či už vo vysielaní hlavnej spravodajskej relácie Udalostitak aj v rámci trvalého vysielania ČT24 v jej programoch – Štúdio 6, Interview ČT24, Deväťdesiatka, Udalosti, komentáre. V tejto chvíli preto plne stojím za rozhodnutím Milana Fridricha odsunúť premiéru druhého radu Tieňov v hmle na neskôr, keď bude vhodnejšie sa aj v hranej tvoriť venovať téme bezpečnosti na školách,“ hovorí generálny riaditeľ ČT Jan Souček (49).

Anketa

Je od ČT dobrý krok odložiť kriminálku?

Herec Mickey Cottrell zomrel vo veku 79 rokov

Ostatné pôvodne ohlásené jarné premiéry zostávajú bez zmeny. V nedeľu 7. januára sa na obrazovkách ČT1 o 20:10 objaví prvý diel seriálu Zmysel pre tumor ao deň neskôr ponúkne prvý program o 21:25 pokračovanie komediálnej série Dobré ráno, Brno!.

Pietny sprievod za obete streľby na FF UK z Ovocného trhu na námestí Jána Palacha. Na záver piety vystúpili spoločne spevácke zbory. (4. január 2024) Veronika Foltová

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top