Detaily nehody herca (†51) z Kobry 11 a jeho dcér (†10 a †12): Svedkyňa natočila pád lietadla!

K nehode došlo vo štvrtok 4. januára okolo 12.10 h vo vodách pri ostrove Bequia v Malých Antilách, ktorý je súčasťou štátu Svätý Vincent a Grenadíny. Lietadlo Bellanca patrilo pilotovi Robertovi Sachsovi, ktorý tiež zahynul.

Príčina havárie sa naďalej vyšetruje, nemecký denník Bild ale teraz odhalil okolnosti, ktoré k pádu a následnému výbuchu športového lietadla viedli. Podľa miestnej tlačovej agentúry Searchlight kontaktoval Sachs kontrolnú vežu už krátko po tom, čo lietadlo vzlietlo z Bequie. Stroj totiž postihli problémy a pilot sa chcel vrátiť. Potom sa ale kontakt prerušil.

Jagelka oplakáva zosnulého nemeckého kolegu, ktorého daboval.

Vyzeralo to, že vypadol prúd, alebo zlyhal motor,“ uviedol očitý svedok nešťastia pre web iWitness News. Nezvyklý zvuk lietadla prilákal pozornosť aj rybárov a potápačov.

Výbuch pod vodou

„Všetko sa na prvýkrát vyplo. Povedal som svojmu kamarátovi, že to lietadlo asi spadne. Potom sa ale znovu nakoplo, akoby nabralo energiu. Snažilo sa znova nabrať výšku, ale motor opäť zlyhal. V tej chvíli sa začalo rútiť dole. Keď sa znášalo dole, otočilo sa na bok a pristálo vo vode. Asi sekundu na to pod vodou celé explodovalo. Takže to je jediná vec, ktorú som počul, keď sa lietadlo potápalo. Urobilo to ‚puf!’ pod vodu,“ opísal jeden zo svedkov.

Telá sa vrátili k rodinám

Pobrežná hliadka s pomocou záchranárov a miestnych rybárov potom z hĺbky asi 18 až 25 metrov už len vylovila mŕtve telá. “Všetci štyria boli pripútaní vo vnútri lietadla,” prezradil jeden z rybárov. Telá obetí boli prevezené do márnice v Kingstowne, kde bude vykonaná pitva kvôli určeniu presnej príčiny smrti.

Hviezda Kobry 11 herec Christian Oliver zahynul pri tragickej dopravnej havárii športového lietadla.

Svedkyňa všetko natočila

„Nebol to pekný pohľad,“ svedok s tým, že je ale rád, že sa z vraku podarilo získať všetky telá. „Máme ich, rodiny ich môžu pochovať,“ je rád.

Na sociálnych sieťach sa medzitým šíri video, ktoré jedna z prítomných natočená – zachytáva posledné okamihy lietadla vo vzduchu, strmý pád, šok prizerajúcich sa aj následný chaos.

Pád lietadla s hercom Christianom Oliverom (†51) a jeho dvoma dcérami (†10 a †12) X / @theinformantofc

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top