Dev Patel: Od Hanumana k Milionárovi z chatrče až k Opičiemu mužovi

„Na legende o Hanumanovi som vyrastal aj ja, takže je mi veľmi blízky,“ hovorí herec a režisér Dev Patel, ktorý prácou na scenári strávil osem rokov. Na pozícii režiséra ide o jeho debut.

„Chcel som jednej z najstarších indických povestí moderný kabát, tak aby bola atraktívna aj pre medzinárodné publikum. Zároveň som túžil natočiť originálny epický príbeh, ktorý bude mať energiu, dušu, srdce a šialenú akciu,“ spomína s tým, že do projektu dal úplne všetko.

Nevyhýbala sa mu ani zranenie. „Vo filme je veta: bolesť ťa pustí, len čo sa z nej poučíš. Tým princípom sa riadil celý film,“ cituje s odkazom na Opičieho muža.

Pretože úlohu musela byť vo vynikajúcej fyzickej kondícii. Ani tak sa mu nevyhla zranenie. Pri jednej akčnej scéne si zlomil nohu, pri ďalšej ruke. „Urobiť tento film bol dosť drsný proces,“ podotýka. Pri písaní scenára často spomínal na deduška, ktorý ho kedysi s Hanumanom vyžaduje. „Tento film je o pomste a viere… Začína ako násilný balet a končí ako úplné šialenstvo… Je to veľkolepá, zábavná jazda,“ prezrádza.

Hold predchodcom

Netají sa ani tým, že mu išlo pri natáčaní o to, aby bola snímka plná akčných scén. Na diaľku ním totiž vzdáva hold svojim predchodcom, vrátane Tarantina. Hlási sa aj k farbám, výpravnosti Bollywoodu.

Vo svojom akčnom thrilleri potom rozpráva príbeh chlapca, ktorý ako malý počúval legendu o mýtickom opičom kráľovi Hanumanovi, ktorý pomáhal bezmocným, stíhaným útlakom i krivdami. Potom mu však priamo pred očami zavraždia predstavitelia moci matku a jemu dôjde, že žiadny Hanuman neexistuje.

Možno aj preto už ako dospelý, v maske opičiaka, obráža nelegálne zápasy, kde sa necháva do krvi stĺcť populárnejšími zápasníkmi. V tých najtemnejších uličkách mesta hľadá cestu k „tým hore“, ktorí mu pred rokmi brutálne ublížili…

Zomrel herec Irrfán Chán z filmu Milionár z chatrče

Film

Najlepším svetovým filmom bol vyhlásený Milionár z chatrče

Kultúra

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top