Göteborg: Mohutný požiar rozostavaného akvaparku vo Švédsku

V rozostavanom vodnom zábavnom parku v Göteborgu na západe Švédska dnes dopoludnia vypukol mohutný požiar, ktorý zahalil druhé najväčšie švédske mesto hustým čiernym dymom. Úrady vyzvali obyvateľov zasiahnutej oblasti, aby chádzali von, neotvárali dvere a okná a sledovali správy v miestnom rozhlase. Šestnásť ľudí bolo ľahko zranených, uviedla švédska televízna stanica SVT. Jeden človek je podľa polície nezvestný.

Polícia uviedla, že kvôli požiaru v akvaparku Oceana bol evakuovaný priľahlý hotel a kancelárie. Explózia, ktorú požiar vyvolal, zničila niekoľko a trosky boli rozmetané po vodných šmykľavkách a ďalších atrakciách. Zábery z tragédie sa hojne šíria na sociálnych sieťach.

„Oheň, ktorý vzplanul na vonkajšej strane južnej časti budovy, sa rýchlo rozšíril do haly s bazénmi… a viedol k úplnému zničeniu budovy,“ stojí v tlačovom vyhlásení zábavného parku Liseberg, ktorého súčasťou mal tento rok v lete podľa pôvodných plánov byť nový vodný park.

„Táto zničujúca udalosť nás hlboko zarmútila. Náš hlavný cieľ je teraz pomôcť polícii pri pátraní po nezvestnom a podporu všetkých, ktorých incident postihol,“ uviedol riaditeľ Lisebergu Andreas Andersen.

Snímky totálnej skazy: Tragické požiare v Čile majú už viac ako 100 obetí

Po dokončení mal park Oceana zahŕňať vnútorné bazény a vodné atrakcie na ploche takmer 6000 metrov štvorcových a vonkajších bazénov a atrakcie na 4000 metrov štvorcových. Súčasťou komplexu, ktorý mal pojať súčasne až 1750 návštevníkov, mala byť aj reštaurácia a hotel.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top