Halík podporuje Korčoka: Nadviaže na Čaputovú, pred ktorou vás strašili! Pellegrini vytiahol flanel

Zatiaľ čo Korčok v prvom kole dostal 42,51% hlasov, Pellegrini 37,02 percent. V hre je však teraz aj 11,73 percent hlasov voličov, ktoré dostal Štefan Harabin.

Niekdajší minister spravodlivosti v prvej Ficove vláde a expredseda najvyššieho súdu bol považovaný za proruského kandidáta. Počas kampane si Harabin ostro rýpol aj do slovenských slov z jedného stretnutia s voličmi 12. marca: „Moja prvá cesta by viedla do Ruska, ak by som vyhral voľby, pretože nepôjdem do Česka, k podporovateľom hitlerovcov a fašistov. Nešiel by som tam z lásky k Rusom, aj keď mám mimoriadne pozitívny vzťah k Rusom, ale išiel by som z lásky k Slovákom normalizovať vzťahy s Ruskom.“

Pellegrini však naproti tomu tvrdia, že Rusko je agresor na Ukrajine. Napriek tomu témy bezpečnosti a vojny na Ukrajine aktuálne dominujú.

„Sú to témy, ktoré prezentuje predovšetkým Peter Pellegrini. Obávam sa, že táto téma sa môže nakoniec stať osudnou a že môže prehrať voľby podobne, ako prehralo voľby v Českej republike Andrejovi Babišovi. S vojnou je to v úvodzovkách tak trochu ako s rakovinou, všetci sa jej boja, ale málokto chce o nej toľko hovoriť, ako túto tému do verejného priestoru dostáva Peter Pellegrini. Rozumiem tomu, že sa touto témou snažím osloviť predovšetkým voličov antisystému, ale je otázka, či ich k voľbám príde toľko, aby to Peterovi Pellegrinimu mohlo stačiť,“ upozornil vo vysielaní ČT Lovaš.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top