Jana Švandová: So svojimi partnermi som si rozumela, utiekla som od nich len dvakrát

S Janou Švandovou sme sa stretli pri fotení v jej domovskom Divadle Bez zábradlia. Len tu účinkuje v štyroch predstaveniach. Okrem toho točia tri seriály a chystá sa na premiéru novej komédie.

„Nový rok prežívam naozaj úspešne. Mám veľa peknej práce. Dorábam seriál Večne mladí s pánom režisérom Hřebejkom na Slovensku, do toho točím na Slovensku druhú sériu veľmi úspešného seriálu Sex O’Clock pre Voyo, to ma veľmi baví, pracujem s mladými ľuďmi a je to strašne fajn,“ rozhovorila sa herečka, ktorá mimo spomínané ďalej pokračuje aj v natáčaní seriálu Zoo.

Matka v trapeVideo: Falcon

Okrem toho sa teší na februárovú premiéru snímky Matka v trape. „To sme točili vlani v lete. Pre mňa to bola veľmi pekná práca, pretože som sa zase stretla s úplne novými ľuďmi. Hrám tam mamičku Petre Hřebíčkovej, s ktorou sa poznáme a máme sa veľmi rady, takže to fungovalo skvele,“ prezradila Švandová.

Čo sa deje, keď je Matka v trape

Okrem oboch dám sa vo filme predstaví aj Lenka Vlasáková, Jaroslav Plesl či Bohumil Klepl.

Herečka priznala, že jej Regina je vo filme naozaj predpisová komediálna matka. „Ona dáva rady, ktoré sú často nepríjemné. Nie je to ale typický ženský film. Je to aj o mužoch, o živote ao tom, čo vás môže stretnúť, hoci ste úspešní,“ načrtla.

Foto: Petr Kozlík, Právo

Domovskou scénou herečky Jany Švandovej je Divadlo Bez zábradlia.

Matkou v trape je v snímke Petry Hřebíčkovej, tá sa vo svojej úlohe pokúsi vymaniť zo stereotypného života a tiež opustí rodinu. Pomocnú ruku jej v tom má podať jej nová kamarátka, postava Lenky Vlasákovej. Sama Jana Švandová vraj podobné nutkanie skôr nemala.

„Možno keď som bola mladá, ale ja som vždy mala partnerky, s ktorými som si rozumela, bolo mi s nimi dobre a vážila som si ich, takže som od nich utiekla len dvakrát v živote,“ prezradila s úsmevom.

Je ťažké utiecť od partnera

„Je to ale dosť ťažké takto utiecť nielen od partnera, ale hlavne od detí, pretože matka k nim má silnú fixáciu a často to nemusí dopadnúť dobre. Žena musí mať ohromnú silu urobiť a dokázať im, že bez nej to nejde,“ povedala herečka.

Foto: Voyo Originál

Jan Révai a Jana Švandová v prvej sérii seriálu Sex O’Clock

Herečka v rozhovore tiež načrtla, v akom duchu sa ponesie pokračovanie seriálu Sex O’Clock. Prvá séria vysielala v poslednom roku od roku sa stretla s veľkým diváckym ohlasom.

„Moja postava Gréta na seba na konci prvej série prezradila, že nie je úplne svätá, že muž, s ktorým žije, nie je otcom jej dcéry, v ďalšej sérii sa to všetko rozvinie, diváci sa dozvedia, kto to je. Tá postava ma veľmi baví,“ priblížila.

Svoj vek si dnes herečka nepripúšťa, naopak, snaží sa život užívať. „To je život, ale to číslo je strašné. Ja keď si spomeniem na svoju mladosť a niekto mi povedal, že má viac ako sedemdesiat, tak to pre mňa bol už nezaujímavý človek. Mne moja teta, ktorá v päťdesiatich oslepla, hovorievala, že každý vek je krásny a je len na tebe, ako ho používaš,“ dodala.

Jana Švandová: Nerada dávam na Vianoce zbytočnosti

Uljana Donátová: Bola by som rada, aby si ženy uvedomovali svoju hodnotu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top