Kandidátku ÁNO do europarlamentu má viesť Dostálová. Nechýba ani Nagyová

Kandidátku ÁNO pre voľby do Európskeho parlamentu povedie podľa predpokladov niekdajšieho ministerstva pre miestny rozvoj Klára Dostálová. Informoval o tom server iRozhlas. Nasledujú ju poslanec a podpredseda snemovného výboru pre európske záležitosti Jaroslav Bžoch a súčasný europoslanec Ondřej Knotek.

Štvrté miesto obsadí ďalší europoslanec Martin Hlaváček. Päťkou kandidátky potom bude Jana Nagyová, ktorá je verejnosti známa predovšetkým z kauzy Čapí hniezdo. Jihlavská zastupiteľka a ekonómka je spoločne so šéfom hnutia Andrejom Babišom obvinená v dotačnej kauze. Súd ich vlani oboch oslobodil od obžaloby, vyššia inštancia sa ale vrátila na nové prerokovanie, ktoré má začať v tomto týždni.

O Bžochovom záujme písali Zoznam Správy už pred mesiacom, rovnako ako o možnej kandidatúre poslankyne Jaroslavy Pokornej Jermanovej. Niekdajšia hajtmanka Stredočeského kraja má byť šestkou kandidátky.

Siedme miesto zaujme doterajší europoslanec Ondřej Kovařík, osmičku kandidátov potom uzavrie Tomáš Kubín, ktorý pôsobí ako zastupiteľ v Českých Budějoviciach.

Eurovoľby 2024

  • Všetko, čo potrebujete vedieť o voľbách do Európskeho parlamentu.
  • Pozrite sa na výsledky a volebnú účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu od roku 2004 do 2019.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top