„Ľudí spája už len hnev“. Korčok pritiahol na námestie tisíce priaznivcov

Podľa organizátorov prišlo na bratislavské námestie asi 7000 ľudí, ktorí opakovane skandovali „Korčok na hrad“.

Korčoka poskytujú napríklad herečku Zuzanu Kronerovú, herečku maďarskej národnosti Vicu Kerekes, českého speváka Davida Kollera, hokejový majster sveta Michala Handzuša a ďalšie osobnosti. „Naším prezidentom môže byť len človek, ktorému môžeme dôverovať, pretože je nezávislý,“ uviedla Kerekes, ktorá pozdravila zhromaždenie aj v maďarčine.

Korčok v úvode svojho prejavu poďakoval ľuďom, ktorí na rovnakom námestí stáli v roku 1989. Podľa prezidentského kandidáta sa Slovensko dostalo do situácie, keď ľudí spája už iba hnev. „Slovensko musí začať medzi sebou hovoriť. Stojím o hlasoch všetkých obyvateľov Slovenskej republiky,“ zdôraznil Korčok.

Foto: Ivan Vilček

Ivan Korčok na strednom mítingu v Bratislave

Predstaviteľom vládnej koalície odkázal, že ako demokrat rešpektuje, že zvíťazili v minuloročných parlamentných voľbách. „Ale na to, čo so Slovenskom robíte, na to ste mandát nedostali,“ povedal a upozornil vládnych predstaviteľov, že nie sú majiteľmi Slovenska.

Kronerová povedala, že Korčoka vníma ako človeka, ktorý vyznáva hodnoty ako sú sloboda, demokracia, kultúrnosť, kultivovanosť a slušnosť. „Ivan Korčok nebude môcť zastaviť valec, ktorý sa rýchlo valí našej krajiny a snaží sa zničiť kultúru a životné prostredie. Snažia sa ovládnuť verejnoprávne médiá a pomaly aj justíciu. Verím však, že Ivan Korčok sa ten valec bude snažiť aspoň spomaliť a určite bude nastavovať zrkadlo,“ uviedla Kronerová.

Podľa prieskumov verejnej mienky bude výsledok druhého kola prezidentských volieb na Slovensku veľmi tesný a vopred sa nedá povedať, kto zasadne do bratislavského Prezidentského paláca.

Babiš prišiel podporiť Pellegriniho

Voľby

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top