Majiteľka prepravnej firmy špehovala policajné vozidlá, dostala len smiešny trest

Žena z mesta Siang-jang v čínskej provincii Chu-pej, ktorú čínske médiá označujú iba príjmom Ču, prevádzkuje prepravnú firmu a rozhodla sa, že uľahčí prácu svojim vodičom a ušetrí nejaké peniaze firme.

Vlani v júni preto na internete kúpila niekoľko jednotiek GPS, ktoré nainštalovala na policajné vozidlá, a pomocou ktorých mohla sledovať polohu dopravných hliadok. Šoféri potom s využitím týchto informácií mohli zvoliť alternatívne trasy a vyhnúť sa tak prípadným cestným kontrolám, a tým pádom aj pokutám.

Policajti na to prišli až koncom tohtoročného januára pri prehliadke a údržbe jedného z vozidiel. Ďalším vyšetrovaním sa ukázalo, že rovnakú „podivnú krabičku“ má zospodu pripevnených celkom šesť z jedenástich vyrobených daného policajného útvaru.

Vypátrať, kto GPS moduly na autá pripevnil, nedalo veľa práce a poslúžili na to SIM karty v týchto zariadeniach. Ču potom na políciu všetko priznala a uviedla, že sledovacie zariadenia postupne pripevňovali vždy v noci, keď policajné autá parkovali pri stanici.

Pozoruhodná potom je aj skutočnosť, že Ču nakoniec vyviazla s len veľmi malým trestom, keď si pobudla iba osem dní vo väzbe a musela zaplatiť 500 jüanov (niečo cez 1600 korún). Vyšlo jej to jednotky teda uviedlo Čína lacnejšie ako nákup, pretože za každú v lete zaplatila 350 jüanov (1140 korún), server Daily.

Policajti dostali pokutu za zlé parkovanie

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top