Martina Hynková Vrbová o Cimickom: Bol to Jekyll aj Hyde!

„Ja som zistila, že mám v sebe zlosť, ktorú som myslela, že nemám. Asi som ho nejako veľmi potlačila, alebo som ho niekam zavrela a teraz sa mi zrazu otvorilo. Mám v sebe také naštvanie, na všetko – na to, že sa to vôbec takto stalo,“ popísala v rozhovore na YouTube kanáloch Čestmíra Strakatého Martina, ktorá už predtým incident s Cimickým popísala veľmi podrobne.

Hynkovú Vrbovú vraj napadol Cimický.

Stalo sa to v čase, keď moderátorka s psychiatrom spolupracovala na jednom programe. Prišla za ním do pracovne, lenže pracovné záležitosti nakoniec neriešili. „Sadla som si, on si sadol za mňa. V tej chvíli to začalo. Siahol mi na chrbát, potom ma chytil za prsia a snažil sa mi jazykom preniknúť do úst. Keď som ho odstrčila, kľakol si predo mňa a začal mi recitovať báseň o Šípkovej Ruženke. Hovoril mi ‚ty moja Šípková Ruženko’. Napadlo ma, že sa snáď pomiatol. Nevedela som, čo robiť, netušila som, kam to celé povedie, či ma nechce treba znásilniť.“ zverila Hynková pred časom webu Aktuálně.cz. Potom sa jej podarilo sa mu vyšmyknúť a utiecť, následne s ním rozviazala spoluprácu.

Znovu už tieto detaily opakovať nechce. prečo? „Ja už to vlastne nechcem hovoriť, pretože to len omieľam. A frustruje to vlastne predovšetkým mňa a ja sa už musím trošku chrániť. Musíte si dávkovať, pretože inak nemôžete, že ste sťahovaná dole temnou energiou zla, ktorá sa tam odohrávala. A ja už nechcem byť v tom zle. Ja už som ďalej, ja chcem do svetla a ja toto to robím preto, aby sa to tma, to temno premenilo na svetlo,“ vysvetľovala blondínka známa aj zo Sama doma. Tým, že začal súd s Cimickým, sa logicky o celej kauze začalo viac a viac hovoriť a ona teraz podobných otázok dostáva viac, preto si musela nastaviť nejaké hranice. Avšak berie to ako svoju úlohu vysvetľovať to, ako sa obeť nejakého sexuálneho násilia môže cítiť a prečo napríklad o zážitku dlho mlčí.

Ostatne ona celú záležitosť riešila hneď, minimálne kolegovia z programu o všetkom vedeli. Aká bola ich reakcia? „Ja som to povedala a bola tam taká reakcia: „My to chápeme, že teda asi nemôžem pokračovať, tak áno,“ Martina s tým, že to bolo pred 20 rokmi a dnes už sa na podobné záležitosti pozerá inak a správne by asi malo zaznieť, že je to závažné obvinenie a malo by sa prešetriť. Zároveň vraj ale blondínka chápe, prečo sa niekto zdráhal to kedysi riešiť a možno tomu ani neveril.

„Všetci sme vtedy vedeli, že on má dlhé prsty. Narcistná povaha sa obklopovala známymi ľuďmi, tí mu robili kontakty na vplyvných miestach a jemu stačilo, aby zavolal na správne miesta,“ tvrdia. „Nemohli vedieť, že toto robí, pretože kto ho poznal, tak by to do neho na prvý pohľad nepovedal.“

Slávne dámy sa vyjadrujú ku kauze Jána Cimického

Možno, keby nemala vlastnú skúsenosť, sama by neverila. „On dokázal obeť aj preklikávať, dokázal byť Jekyll aj Hyde a ja som zažila tie polohy. Je to až šokujúce, ako človek, ktorý je váš kolega, je zrazu útočník a potom je to zase váš kolega, ako keby sa to medzitým vôbec nestalo. Čakáte nejaké vysvetlenie, nejaké ospravedlnenie, ale to neprišlo,“ doplnila Hynková Vrbová u Čestmíra Strakatého ak celej záležitosti dodala, že verí v súd a spravodlivý rozsudok a trest. Inú možnosť si ani nepripúšťa.

Jan Cimický na súde Blesk TV

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top