Nález pozostatkov Émila (†2) budí rozpaky: Chýbajúce časti tela!

Tragický koniec pátrania po dvojročnom Émilovi Soleilovi oznámilo počas veľkonočného víkendu štátne zastupiteľstvo v Aix-en-Provence. Po viac ako ôsmich mesiacoch nastal zvrat. Jedna z okoloidúcich žien našla Émilove ostatky v zalesnenej oblasti neďaleko chodníka pri miestnom kostole.

Kostrové pozostatky, medzi ktorými bola podľa denníka The Daily Mail lebka a pár kostí, v dobrom viere odovzdala políciu. Tým však mohla nenávratne poničiť dôležité dôkazy a sťažiť vyšetrovanie. Otázkou tiež zostáva, kde sa nachádza zvyšok tela a ako chlapec zomrel.

Obrovské nešťastie v lyžiarskom raji: Po páde lavíny zomreli traja ľudia!

Miesto, kde boli pozostatky nezvestného chlapca objavené, prekvapilo starostu Françoisa Baliquea. „Miestom nálezu vedie chodník, ktorý často využívajú miestni. Ja sám som tadiaľ šiel minulý týždeň. Museli tadiaľto prechádzať aj dobrovoľníci v pátraní, som si tým istý,“ nechal sa počuť Balique.

Polícia nevylúčila možnosť, že kvôli hustému podrastu pri poslednom pátraní pozostatky prehliadla. Starostovi ale príde prekvapujúce, že by policajti a dobrovoľníci telo pri pátraní prehliadli. „Nie je možné, aby niečo také minuli. Na jeseň minulého roku sa tam dokonca ťažilo drevo, ale lesní pracovníci nič nezaznamenali. Je to úplne nepochopiteľné,“ priblížil svoje obavy Balique.

Ten je tiež presvedčený o tom, že v smrti chlapca musí byť zapletená dospelá osoba. Dvojročný Émile by vraj nikam sám len tak nešiel.

Daniel zmizol z detskej izby: Jeho telo našli v rieke!

Hovorkyňa francúzskeho četníctva Marie-Laure Pezantová pre BBC uviedla, že kosti mohla na miesto preniesť človeka, zviera alebo sa tam objavili v dôsledku zmien počasia a poveternostných podmienok.

Nález ostatkov zdrvil chlapcovu rodinu. „Tieto zdrvujúce správy sa celý čas obávali. Ale aj keď sa všetko potvrdilo, vedia, že na nich Émile dohliada z neba cez božie svetlo a nehu,“ popísali svoju bolesť Márie a Colomban Soleilovi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top