Nevkus v karbóne a zlate. Mansory reinkarnoval Linea d'Oro na Rolls-Royce Cullinan

Čierna farba, karbón a množstvo zlata – to sú charakteristiky vzhľadu nového Mansory Linea d'Oro, ktorý stavia na britskom superluxusnom SUV Rolls-Royce Cullinan. Model vznikol špeciálne pre dubajský showroom nemeckého úpravcu.

Názov odkazuje na unikátne upravené Bugatti Veyron s rovnakým názvom, ktoré sa ukázalo v roku 2010. O štrnásť rokov neskôr je na svete druhé vozidlo s týmto názvom a opäť je jediný svojho druhu. Unikátne sú aj karbónové diely – Mansory totiž do nich pridal vločky pravého zlata.

Zlatú farbu nesú tiež 24-palcové kolesá a veľké množstvo detailov ako na karosérii, ovenčené bodykitom vyvinutým u Mansory, tak aj v interiéri. Čokoľvek, čo môže byť v sériovom cullinane chrómované, má tu zlatú farbu, vrátane toho posledného rámčeka či tlačidla. Dokonca aj v koženom čalúnení sedačiek vidíme zlaté bodky.

Tuner upravil aj dvanásťvalec pod kapotou. Namiesto sériových 425 kW a 850 Nm dáva motor 6,75 l novo 454 kW a 950 Nm. Zlepšil sa tak čas zrýchlenia na 100 km/h na 5 sekúnd a vozidlo zvládne najvyššiu rýchlosť 280 km/h. Tuner na svojom webe uvádza aj spotrebu benzínu – má byť 19,6 l/100 km.

Úpravca Mansory postavil unikátny Rolls-Royce Cullinan pre DJ Tiësta

Ladenie

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top