Nežné vyznanie Preissovej manželovi: 20 rokov spolu

Ich vzťah si prešiel mnohými peripetiami a zaťažkávacími skúškami. Zoznámili sa, ako to už u hercov býva, v divadle. Boli spolu dlho v angažmán, naskúšali mnoho inscenácií, ale obaja boli vtedy zadaní. Napriek tomu medzi nimi preskočila ona povestná iskra, čo prerástla vo veľkú lásku. V roku 2005 sa Martina Preissová rozviedla a začala s Martinom Preissem bývať, on ukončil svoje prvé manželstvo o tri roky neskôr. Svoje „áno“ si potom povedali v roku 2009… a odvtedy tvorí stabilný pár.

Martina Preissová

A to napodiv aj napriek tomu, že ich vzťah nemal od začiatku na ružiach ustlané – Martinovi rodičia, herci Jana (76) a Viktor (77) Preissovi, najskôr syna od jeho voľby odrádzali. „Naši ju nechceli. Mysleli si, že ma začervenia alebo niečo také. A že v jej prípade premýšľam niečím iným ako mozgom. Tak to videli. Bola taká exotická a tak nebezpečne vyzerajúca,“ zveril sa o mnoho rokov neskôr v 7 pádoch Honzy Dedka Martin. Nakoniec si svokra s svokrom Martinu obľúbili.

Martina Preissová žije s tromi mužmi! Lucíja Veselá

Aby tiež nie, svojmu mužovi bola oporou, keď trpeli závislosťou na alkohole a silnými depresiami. Hoci to bola ona, kvôli tomu si Martin takmer siahol na život. „Hovorili sme spolu po telefóne a ona v afekte povedala, že ak ma život nebaví a chcem sa ochladiť, tak nech sa zoberiem a idem rovno do lesa zavesiť. A ja povedal, že teda áno, a naozaj som odišiel z domu,“ opisoval Martin temné chvíle. Keď sa jeho žena vrátila domov a Martina tam nenašla, zalarmovala políciu.

Herec Martin Preiss "na značkách"

Herec potom strávil týždeň v psychiatrickej liečebni a následne v protialkoholnom sanatóriu – a odvtedy je, ako sa hovorí, čistý. A ich láska je stále stabilná. To napokon dokázala Martina aj v deň ich výročia. „Presne pred 20 rokmi na apríla to začalo. Sme jeden pre druhého tvrdého orieška, ale aj mäkká náruč,“ zhrnula stručne, ale vecne ich spolužitie na sociálnej sieti a pripojila čiernobielu snímku, na ktorej sa so širokým úsmevom túli k svojmu mužovi rovnako rozžiareným výrazom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top