Nové Mini Coopery prichádzajú aj so spaľovacími motormi

Nová generácia Mini Coopera prišla pred niekoľkými mesiacmi v podobe elektromobilu, značka však nezanevrela na spaľovacie motory a konečne ich pridáva do ponuky. Zatiaľ sú dva – závažový štvorvalec vo verzii Cooper S a trojvalec, taktiež spaľujúci benzín, v základnom prevedení Cooper C.

Ani jeden nebude zrejme dýchavičný. Cooper C má výkon 115 kW (156 k) a krútiaci moment 230 Nm, na stovku mu to trvá 7,7 sa spotreba paliva má byť 5,9-6,5 l/100 km. Verzia S ponúkne 150 kW (204 k) a 300 Nm, zrýchlenie na 100 km/h je 6,6 sa spotreba podľa WLTP je 6,1-6,7 l/100 km.

Zatiaľ nie je jasné, či bude niektorá z týchto verzií k dispozícii s manuálnou prevodovkou, galéria ukazuje verziu s vybavenou automatickým radením. Ako voličovky slúži, rovnako ako pri elektromobile, malá páčka na minimalistickej stredovej konzole. Väčšinu ovládacích prvkov automobilka v novej generácii sústredila do obrieho okrúhleho displeja.

Po vzhľadovej stránke je rozdiel oproti elektrickým verziám rovnako minimum. Vpredu je to najmä maska ​​s otvormi na prístup vzduchu k chladiču, viditeľnú koncovku výfuku by sme však hľadali márne. Tretie dvere odhalia priestor pre batožinový priestor s objemom 210 litrov, ktorý sklopením zadných operadiel zväčší až na 800 litrov.

Vo výbave je hromada elektronických asistentov a strážnikov, ako je dnes bežné. V štandarde bude okrem iného asistenta pre bezpečný výstup, ktorý po zaparkovaní monitoruje okolie vozidla a zobrazí výstrahu, pokiaľ by človek chcel otvoriť dvere do cesty iného autu. Za zmienku stojí aj osobný elektronický asistent, ktorý po vyslovení vety „Hey Mini“ zobrazí autíčko či psa na displeji a umožní hlasom ovládať rad funkcií vo vozidle. Ceny na slovenskom trhu zatiaľ nie sú známe

Mini Cooper prichádza v novej generácii

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top