Nový panovník Malajzie Ibrahim Iskander miluje luxus

Malajzia má nového kráľa! Sultánom bol pri slávnostnom ceremoniáli v stredu 31. januára korunovaný Ibrahim Iskandar (65). Na tróne nový sultán strávi päť rokov. Nový panovník patril medzi najbohatších a chorejších mužov zeme ešte než zasadol na trón. Sultán má súkromných lietadiel a viac ako 30 luxusných áut, vrátane vozidla, ktorý patril Adolfovi Hitlerovi!

Na malajzijský trón zasadol nový panovník Ibrahim Iskandar. Nového sultána zvolilo na päťročné funkčné obdobie deväť dedičných monarchov členských štátov v rámci rotačného princípu medzi sebou. Slávnostná korunovácia sa odohrala v stredu 31. januára a zúčastnila sa ju premiéra spolu s členmi kabinetu a deviatich členov malajských kralovských rodín. Ako uvádza denník Daily Mail, hoci sú právomoci sultána Malajzie prevažne ceremoniálne, nový panovník uviedol, že nemieni premárniť päť rokov svojej vlády a byť iba „bábkou“.

Celebrity terčom podvodníkov: Falošné fotky, porno aj žobranie peňazí od fanúšikov

Panovník ešte pred svojím zvolením patril medzi najbohatšie a najmocnejšie osobnosti krajiny. Hodnota majetku nového sultána sa odhaduje na 131 miliárd Kč, avšak jeho majetok je vraj oveľa väčší. Sultán Ibrahim podľa Business Insideru vlastní necelú štvrtinu telekomunikačnej spoločnosti U Mobile, čo je jeden z najväčších poskytovateľov mobilných telefónov v Malajzii. Zároveň vlastní niekoľko nehnuteľností a elektrární. Len v Singapure má milióny pozemky v hodnote za 92 Kč. Sultán Ibrahim je milovníkom áut a motocyklov. Vlastní viac ako 300 luxusných veteránov. Jeden z jeho veteránov vraj patril Adolfovi Hitlerovi.

Dedič (23) miliardového koláčového impéria ubodal najlepšieho kamaráta?!  Brutálna vražda na Štedrý deň

V jednom z rozhovorov v roku 2013, ktorý sa o štyri roky neskôr objavil na sociálnej sieti YouTube, uvádza, že Hitler bol priateľom jeho pradedo. Hitlerovo auto poslali do Anglicka a následne Malajzie, kde bolo predtým jeho pradečkovi. Vo voľných chvíľach nový sultán rád nasadne na svoju motorku Harley-Davidson a vydáva sa na výlety po štáte Johor. Okrem zbierky áut vlastní aj flotily súkromných lietadiel. Na ceremoniál letel z Kuala Lumpuru zlato-modrým Boeingom 737, ktorý patrí práve do jeho zbierky súkromných lietadiel.

Vyhrali 250 miliónov, radosť nikdy neprišla: Manželia Karol s Libušou sa už roky skrývajú

Jeho matka sa narodila v Cornwale a jeho manželka Raja Zarith Sofiah (64), s ktorou má šesť detí, je absolventkou univerzity v Oxforde. Nová kráľovná Malajzie sa narodila do inej malajzijskej kráľovskej rodiny. So svojím manželom kráľovná zdieľa vášeň pre jazdu na motorke. Okrem toho miluje umenie a je plodnou spisovateľkou. Je autorkou štyroch kníh pre deti a taktiež prispievala aj do novín svojimi stĺpikmi. Ovláda päť jazykov, vrátane čínštiny, francúzštiny či taliančiny.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top