Obrovská radosť v Makove: Srnečka otrávená repkou ako zázrakom vidí a kamaráti sa s ostatnými zvieratami!

„Chodí mi veľa otázok na „slepú“ srnku a na to, ako dopadol prevoz do lesa. Skvele. Teraz už s istotou vieme, že opäť vidia! V lese ani raz nikam nenarazila, prebieha medzi stromami parádne,“ potešil verejnosť na sociálnej sieti predseda Záchrannej stanice živočíchov v Makove Libor Šejna.

Záchranné stanice praskajú vo švíkoch: Kedy ide mláďatám vo voľnej prírode o život?

Ten zároveň priznal, že aj keď bol prevoz srnkami do menšieho lesa boj, všetko sa zvládlo na jedničku. „Sú to fakt stresári a nepochopia, že im chcete pomôcť. Teraz už je ale v pohode, hneď z druhej strany plotu má naše dve srnky, takže už sa kamarátia,“ doplnil Šejna.

Ako sa zdá, zviera je z najhoršieho vonku. Prognózy ale nevyzerali vôbec dobre. „Som veľmi rád za to, ako to dopadlo. Zvlášť zo začiatku som od mnohých ľudí počul, že to nemá cenu. Ono ale má.“ dodal šťastne Šejna.

Divokým králikom zomrela mamička: Žijú vďaka starostlivej Petre

Srnečka sa do Záchrannej stanice živočíchov v Makove dostala v polovici februára po tom, čo sa otrávila repkou, ktorá je preverovaná kvôli toxickej aminokyseline SMCO veľmi nebezpečná a vo väčšine prípadov dochádza k smrti. Srnčia zver nemá podľa odborníkov v zime av predjarí dostatok vhodného krmiva, a tak vyhľadáva v podstate čokoľvek požívateľné.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top