Od vývoja po testovanie. Toyota ukázala nové obrie technické centrum

Toyota začala v apríli 2018 stavbu svojho nového výskumného a vývojového centra Toyota Technical Center Shimoyama, ktoré sa nachádza v horskej oblasti medzi mestami Toyota a Okazaki. V uplynulých rokoch slávnostne otvorila niektoré jeho časti, teraz však prihlási dokončenie projektu a ponúka pohľad do jeho nového centra.

Prvú (prostrednú) časť projektu, tvorenú testovacou traťou simulujúcou okresné cesty, sa automobilke podarilo sprevádzkovať už v apríli 2019. V roku 2021 potom spoločnosť otvorila východnú časť areálu, kde sa nachádza vysokorýchlostný okruh aj trať, simulujúca podmienky na cestách z celého sveta.

Teraz bola oficiálne otvorená aj západná časť objektu, ktorá je tvorená budovou pre vývoj a výskum nových automobilov aj návštevníckou budovou.

Mimoriadne zaujímavé je pritom zázemie pre vývoj nových vozidiel, vrátane vývojového centra pre vozidlá Lexus a GR, ktoré bolo postavené tak, aby pripomínalo boxovú uličku na slávnom nemeckom Nürburgringu. Práve na tomto mieste by sa mali stretávať ľudia zodpovední za všetky funkcie v rámci projektu vývoja nového vozidla.

Foto: Toyota

Areál je rozdelený na tri časti, dve sú tvorené okruhmi a cestami

Teda ľudia z oddelenia plánovania a designu, vývoja a techniky, prototypov a tímov hodnotiacich vozidiel. Tu by tiež mali byť postupne riešené všetky problémy, na ktoré upozorní napríklad na dráhe. Krok za krokom by potom všetci zamestnanci mali pracovať na stále lepších vozidlách, ako napokon znie aj filozofia značky.

Pripomeňme, že celý areál Toyota Technical Center Shimoyama sa rozkladá na ploche 650,8 hektára, teda 6,508 km2. Cesty pritom tvoria iba jedno percento z rozlohy, zatiaľ čo budovy 24 percent. Okolo 72% rozlohy areálu potom pripadá na zeleň. Súčasťou areálu je totiž aj environmentálne vzdelávacie centrum.

Štúdia hľadajúca najzelenšie auto vyhrala Toyota so spaľovacím motorom

AutoMoto

Filter pre spaľovacie motory by mal odstraňovať CO2 zo vzduchu, plánuje Toyota

AutoMoto

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top