Ostrava: Prestavba ulice Přemyslovců nadviaže na opravy kanalizácie

Po úpravách by ulice Přemyslovcov mala poskytnúť lepšie podmienky chodcom a cyklistom. V mieste pribudne aj zeleň. „Vďaka novým krátkodobým parkovacím státiam pri miestnych prevádzkach sa tiež zlepší prejazdnosť ulice. Náročný projekt sa teraz pripravuje a nadviaže na aktuálnu rekonštrukciu kanalizácie,“ uviedla hovorkyňa magistrátu Gabriela Pokorná.

Oprava kanalizácie by mala skončiť najneskôr v septembri, pravdepodobne však bude hotová rýchlejšie. V júli by sa tak mala začať opravovať ulice, hotovo by malo byť v budúcom roku.

V lese je už nainštalovaná sedemmetrová socha obra.

Rozkopané už teraz

V súčasnosti sa na ulici Přemyslovcov opravuje kanalizácia, a to v úseku medzi ulicami 28. októbra a Novoveská, medzi ulicami Korunná a Dr. Maye sa zároveň vymieňa vodovod. Súčasťou prác je prepojenie všetkých kanalizačných a vodovodných prípojok na novú kanalizáciu a vodovod.

„Po rekonštrukcii inžinierskych sietí príde na rad kompletná rekonštrukcia ulice a celková úprava jej usporiadania. Chceme vyváženejšie rozdelenie priestoru pre všetky druhy dopravy tak, aby bolo viac miest venovaných chodcom a cyklistom. V bude tiež výrazne viac zelene, ktorú doplnia prvky pomáhajúce ulici hospodáriť s dažďovou vodou,“ uviedol námestník primátora Břetislav Riger (Ostravak).

Projekt sanácie haldy sa zastavil.

Dopravné obmedzenia

Súčasťou rekonštrukcie je aj úprava autobusových zastávok na bezbariérové ​​a presunutie autobusovej zastávky Korunnej bližšie k úradu mestského obvodu. Vodiči musia počítať s ďalšími dopravnými obmedzeniami. Náklady na rekonštrukciu kanalizácie a vodovodov sú zhruba 105 miliónov, ďalších 54 miliónov by mali stáť nadväzujúce úpravy ulice.

VIDEO: Archeológ Michal Zezula predstavuje nálezy z Kostolného námestia v Ostrave.

Archeológ Michal Zezula predstavuje nálezy z Kostolného námestia v Ostrave. Karel Janeček

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top