Pellegrini pred prezidentskými voľbami strašia vojnou

Pellegrini v kampani sám seba označuje za politiku „pokoja a mieru“. V spomínanom videu sa objavujú titulky článkov, v ktorých európski politici varujú pred eskaláciami konfliktu s Ruskom.

„Kam sa podela plus štipka zdravého rozumu a súvahy? Vidíte to, čo sa okolo nás deje? Všímate si, čo nás to všetky snažia pripraviť?“ kladie vo videu sugestívne otázky Pellegrini.

Nezmieňuje pritom, že pri rozhodovaní o akomkoľvek zapojení krajiny do vojnového konfliktu by mal väčšiu právomoc vo svojej funkcii predsedu parlamentu, nie ako prezident. O vyslaní vojakov do zahraničia totiž rozhoduje vláda a musí to schváliť parlament.

„Nepripustím, aby sa Slovensko chovalo podľa potrieb a plánov zbrojárov a politikov, ktorí zastupujú. Prosím, situácia je vážna, preto určite príďte voliť,“ vyzval video Pellegrini. V závere videa sa objaví nápis „Príde voliť, ide o všetko“.

Korčok: Prezident nemôže nikam vysielať vojakov

Šéf parlamentu vo videu nezmieňuje o protikandidátovi Ivanovi Korčokovi, ktorý tesne zvíťazil v prvom kole prezidentských volieb, ale Pellegrini aj ďalší politici jeho strany Hlas-sociálna demokracia slovenských voličov často podsúvajú, že Korčok by v prípade zvolenia do prezidentského úradu vyslal slovenských vojakov na Ukrajinu.

Korčok pritom opätovne zdôrazňuje, že hlava štátu takú kompetenciu nemá.

Podobný motív sa objavil aj v kampani pred českými prezidentskými voľbami. Neúspešný kandidát Andrej Babiš na billboardoch uisťoval, že na rozdiel od svojho protivníka Petra Pavla, nezatiahne Česko do vojny, pretože nie je generál, ale diplomat. Zožal za to kritiku.

Pellegrini v utorok oznámil, že sa nezúčastní avizovaného duelu s Korčokom v Rádiu Expres, pretože bude v regiónoch. Potvrdil však účasť vo večernej diskusii v televízii Markíza.

Prvé kolo vyhral Korčok so ziskom 42,5 percenta hlasov pred Pellegrinim, ktorému dalo svoj hlas 37 percent voličov. Druhé kolo prezidentských volieb bude túto sobotu 6. apríla.

Pellegrini pred druhým kolom opustil taktiku mlčania

Voľby

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top