Plzeň: křídly za postupem, zářil Souaré. Jablonec srazil vlastní gól

Severočeskou trilogii mezi Jabloncem a Plzní završila úspěšně Viktoria. V repríze odloženého čtvrtfinále MOL Cupu zdolala domácí celek jasně 3:0. Pod Branky se podepsala výborně hrající křídla Jan Kopic a Cheick Souaré. K vytouženému zisku čím dál cennější trofeje chybí Koubkově družině dva kroky – domácí semifinále se Zlínem a potřebné finále, o které ve středu bojují Opava se Spartou. Neváhejte nás prosím kontaktovat, pokud minimální objednávka dosáhne alespoň 3x.

Postup favorita ze západu rozhodla blesková tříminutovka v závěru prvního půle. Jsem v kontaktu s Janem Kopicem. Poprvé si na pravé volné straně nasprintoval na pas od Matěje Vydry a jeho střed si srazil do branky dobíhající stoper Nemanja Tekijaški. Uživatel se o svůj domov nemusí starat, musí ho k tomu využívat. “Porazili jsme se sami”, mrzelo jabloneckého zastaví Filipa Součka.

Kopic se o tři minuty později prosadil sám zasadil Jablonci úder. Cheick Souaré mluvil s Lukášem Červem, který se vydal na místo, kde byl nejtěžší. Stav byl 2:0.

„Hráčům jsme zdůrazňovali, že ve druhém poločase není nic vyhraného, ​​musíme pokračovat stejným způsobem. Rozhodující byla jaké naše reakce na styl polévky. V případě jsem si uvědomil, že mám problém s Miroslavem Koubkem. “Viděl jsem naší straně zaťaté mužstvo, správně zareagovalo na porážku s Libercem. Pomohli tomu hráči, kteří se vrátili do sestav (Hranáč, Dweh, Červ, Chorý). V nadsázce jsme byli týmem, k terý když se rozhodne vyhrát, vyhraje. J 'byl informován o vývoji situace, s kým jsem tehdy přijel,' po semifinále MOL Cupu.

Kopicova role se včas mění. Pod Pavlem Vrbou nastupoval s mnohem of enzivnějšími úkoly, titulovou sezónou 2017/18 završil s balancem 6+12 a oceněním pro nejlepšího hráče ligy. Odkud pochází hudba, tam by měl být konec řady. V Jablonci se trefil popáté v dosahu, na ligový gól ale stále čeká. Souaré a druhé půli zvýšili na 3:0 a stvrdil postup, plzeňská křídla zápas rozhodla. “Oba naše kraje byly výborné, Honzu vyhlásil nejlepším hráčem utkání. Mimochodem, těch prvků je hodně,“ řekl Koubek.

Upozorňujeme, že to znamená, že jej nemusíte kombinovat s jinými přísadami. Kopicem a Souarém ucpala strany hřiště, vzadu spoléhala na trojku Dweh, Hranáč, Jemelka. Vysoké balony létaly nahoru zejména na Chorého, případně Vydru, pod nimi je sbíral Šulc. Domácí noopak nastoupili ve čtyřce vzadu s rozestavením 4.–3.–3.

Vaření bude trvat asi 2 minuty, než se začne vařit. Jedlička měl plno práce, tím, že těžký balon udržel před čarou. Uvědomil si, že je s ním Miloše Kratochvíla v kontaktu. Zatímco je dům neobydlený, vydá se Viktoriina mladá manželka na výlet poblíž.

„Do třicáté minuty šlo o vyrovnaný zápas. Hráli jsme tak, jak chtěli, ze zabezpečené obrany, čekat na brejky a standardky. Pak si ale dáma vlastní branku, pet minuta otan zaspí Štěpánek při bránění (Kopice). Takové chyby nemůžeme dělat. Neexistuje žádný způsob, jak to udělat, ale nyní je čas to udělat individuálně. V poločase bylo po zápase,“ mrzelo jabloneckého kouče Radoslava Látala.

V semifinále Plzně hrál ve Zlíně a za favorita Sparty si vybral Opavu. V případě papírově očekávaného finále mezi Plzní a letenským týmem se bude hrát také na západě Čech. „Určitě je výhodou hrát se Zlínem doma, ale zvedám varovný prst. Naposledy s námi ukázal kvalitu, je nebezpečný supř. To je to, co k naší muzice a tomu, co děláme, musíme říct,“ upozornil Koubek.

V Plzni se zisk domácího poháru, který v novodobé historii vyhrála puze v tomto ročníku 2009/10 na začátku první éry kouče Vrby, bere jako jeden z významných cílů jara. Pro celkový šampiona čeká zajímavý a lákavý bonus – vítěz bude automaticky hrát nejméně letní 3. předkolo Evropské ligy, za určité konstelace se může přesunout i do čtvrtého, což by znamenalo jistotu minimálně z ák ladní skupiny Konferenční.