Potravinová banka: Praha 1 otvorila výdajňu v Mäsiarskej

„Výdajňa bude slúžiť občanom v núdzi, teda seniorom, ľuďom so zdravotným postihnutím alebo rodičom samoživiteľom,“ povedala radní pre sociálne veci Ivana Antalová (nez., predtým Piráti). Na mieste potrební dostanú každú stredu jednotné balíčky potravín, v ktorých nájdu napríklad sušené potraviny, konzervy, ryžu, cestoviny, ale aj pečivo alebo zeleninu.

Ide o prvý výdaj potravinovej banky v Prahe 1, v blízkosti je však výdajné miesto v Novomestskej radnici. „Na výdajnom mieste v Novomestskej radnici sa vydám až 80 tašiek za týždeň, takže sme videli, že záujem o to je veľký,“ povedala starostka Prahy 1 Terézia Radoměřská (TOP 09). „Prepájanie takýchto sociálne podporujúcich miest je veľmi výhodné, pretože umožňuje tým sociálne potrebným, aby na jednom mieste získali podporu alebo informácie rôzneho druhu,“ dodala.

Muž je obžalovaný z vraždy nového partnera svojej bývalej ženy.

Záujemcovia o podporu sa pri prvej návšteve preukážu občianskym preukazom, pri ďalších návštevách budú musieť mať podľa Antalovej potvrdenie z úradu práce, sociálneho odboru alebo niektoré neziskové organizácie, ktoré zaoberajú sociálnymi službami. Okrem nových výdajní v Mäsiarskej ulici a tej v Novomestskej radnici má banka v Prahe výdajňu vo Vršoviciach pre dlhodobo nezamestnaných a osoby bez domova, na Novom Meste pre seniorov a osoby so zdravotným preukazom av Nusliach pre matky s deťmi, ktoré môžu okrem potravín získať aj plienky a ďalšiu detskú hygienu.

Bánk je v krajine 15 a sú združené v Českej federácii potravinových bánk. Získavajú potraviny od obchodných reťazcov, zo zbierok, európskeho programu potravinovej pomoci, od výrobcov, pestovateľov či jednotlivcov. V Prahe banka tiež spracováva v komunitnej kuchyni čerstvé potraviny, ktoré už nepodarí redistribuovať či varí pre dôchodcov v dvoch azylových domoch. Zároveň sa zaoberá aj osvetovou činnosťou proti plytvaniu potravín.

Fiala o rokovaní s reťazcami: Sľúbili zľavnenie potravín, teraz sa k tomu nikto nemá Blesk – Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top