Sedemročný chlapec ubehol maratón, aby vybral peniaze na liečbu rakoviny a uctil tým pamiatku svojho deda

Posledným januárovým dňom skončil Oliver úspešne svoju misiu, kedy od začiatku roka pracoval na ubehnutí celého maratónu s dĺžkou 42,195 km.

Jeho cieľ nebol iba osobným triumfom, ale aj splneným prianím získať finančné prostriedky na boj s rakovinou pankreasu v Spojenom kráľovstve. Táto choroba postihla jeho deduška, ktorý na jej následky pred necelými štyrmi rokmi zomrel.

Úspory dala dcére na liečbu rakoviny. Zakrátko vyhralo milióny

Olivera na jeho ceste sprevádzala matka Miranda. Sedemročný mladík behal prakticky každý deň po škole a cez víkendy, aby dosiahol svoj cieľ. Rodina vybrala v prepočte vyše 53-tisíc korún. Ďalších osem tisíc korún bolo darovaných prostredníctvom GiftAid.

Na videu je vidieť Oliver v sprievode svojej matky pretínajúcu cieľovú pásku, na ktorej druhom konci čakali jeho kamaráti a rodinní príslušníci, aby spoločne oslávili úžasný počin iba sedemročného chlapca.

Oliverova matka darovala hrdosť nad odhodlaním svojho syna a jeho usilovnosť ocenila trofejí, ktorú mu na konci behu odovzdala. „Je to úžasné. Všetko jeho úsilie sa vyplatilo a dokázalo vybrať peniaze na dobrú vec. Môj otec by naňho bol veľmi pyšný, aj ja som,“ komentovala Miranda úsilie svojho syna pre SWNS.

Britský chlapec však nepoľavuje a teší sa na ďalšie výzvy, ktoré by rád spoločne so svojou matkou podnikol.

Dvanásťročný Američan resuscitoval topiaceho sa muža. Videl to v seriáli Stranger Things

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top