Sexuálny predátor si u žalobkyne vyjednal podmienku. Hrozilo mu pritom 12 rokov

Podľa zistení Noviniek si František S. u plzenskej štátnej zástupkyne Markéty Michlovej vyjednala podmienku s tým, že bola poškodená odškodné.

Mladíkovi pritom za trestné činy zneužitia dieťaťa na výrobu pornografie a vydierania s ťažkou ujmou na zdraví v podobe posttraumatickej stresovej poruchy hrozilo až 12 rokov väzenia.

„Súd už dostal návrh na schválenie dohody o vine a treste, v ktorej štátna zástupkyňa navrhuje uloženie trestu odňatia slobody v trvaní 3 rokov, ktorého výkon mu bude podmienečne odložený na skúšobnú dobu 5 rokov. Obžalovaný by mal tiež podľa dohody uhradiť poškodenú náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 150 000 korún,“ povedala Novinkám hovorkyňa Krajského súdu v Plzni Jana Rubášová.

Sexuálny predátor pôjde za 10 mesiacov do väzenia. Na deti zacielil cez dospelých

Podľa nej sa obžalovaný prvého skutku dopustil ešte ako mladistvý v decembri 2017, keď maloletému dievčaťu zaslal minimálne v siedmich mesiacoch video zachytávajúce mužskú masturbáciu.

“O dva roky neskôr už ako dospelý nadviazal cez sociálnu sieť komunikáciu s maloletou, po ktorej mal opakovane žiadať zasielanie jej nahých fotografií, čomu poškodená vyhovela a zaslala najmenej sedem takýchto fotografií a jedno video,” popísala Rubášová.

Ponúkal aj osobné stretnutie

Z obžaloby ďalej vyplýva, že potom, čo si jej poškodená zablokovala na Instagrame, opätovne kontaktoval a pod hrozbou zverejnenia fotografií a videí nútil k obnoveniu komunikácie.

„To zo strachu urobila. Obžalovaný ďalej dievčaťu ponúkal osobné stretnutie za účelom orálneho pohlavného styku. V dôsledku jeho konania sa u poškodenej rozvinula posttraumatická stresová porucha,“ uviedla hovorkyňa s tým, že obžalovaný si všetky konverzácie s dievčatami vrátane fotografií a videí ukladal na flashdisk.

Bič na sexuálne predátorov. Európska komisia navrhla pravidlá proti zneužívaniu detí na sieti

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top