Skutočné ferrari len pripomína, napriek tomu ide nepojazdný model do aukcie s astronomickou cenou

Aukčná sieň RM Sotheby’s odhaduje, že model by na aukcii v Paríži 31. januára mohol vyniesť 310 000 až 355 000 dolárov, teda približne 7-8 miliónov korún.

Toto Ferrari FXX-K Evo je v mierke 1:2, čo znamená, že je polovičné ako skutočné auto. Nemá žiadne okná ani dvere a exteriér je čiastočne odkrytý z uhlíkových vlákien. Nepojazdná socha by mohla byť celkom zaujímavým kusom vo veľkej zbierke.

Foto: RM Sotheby’s

Model Ferrari FXX-K Evo pre testy v aerodynamickom tuneli je na predaj.

Tento model bol tretím príkladom vytvoreným pre testy vo veternom tuneli. Ferrari ho podľa RM Sotheby’s použilo počas záverečných fáz vývoja vozidla FXX-K Evo. Model sedí na pojazdnom zostupe. Aukčná sieň navrhuje, že by si mohol kúpiť vozidlo dokonca pripevniť na stenu.

Ferrari FXX-K je vo svojej finálnej verzii vytvorenej pre špeciálne okruhové dni a nesmie na cesty. Verzia Evo je ešte ostrejším variantom FXX-K, ktorý sama vychádza z cestného LaFerrari.

Evo sa vyznačuje prepracovanou aerodynamikou s centrálnou plutvou na zadnej palube a dvojplošným krídlom. Došlo tiež k zmenám na podvozku a nárazníkoch. Vylepšené aerodynamické nastavenie zvýšilo prítlak o 23 percent oproti bežnému FXX-K.

Foto: Ferrari

Pojazdné Ferrari FXX-K Evo

V hotovom aute výkon pochádza zo 6,3-litrového dvanásťvalca s hybridným pohonom, pričom vyprodukovaných celkom 1036 konských síl. Výkon prenáša na zadné kolesá sedemstupňová dvojspojková prevodovka.

Ferrari nikdy nezverejnilo výkonové špecifikácie pre FXX-K Evo, ale s nižšou hmotnosťou a lepšou aerodynamikou ako bežná verzia by malo byť rýchlejšie na trati v ruke správneho vodiča. To samozrejme nie je prípad tohto modelu, ktorý môže majiteľ obdivovať iba pre jeho tvary.

Historické ferrari vyšlo nového majiteľa na takmer 1,2 miliardy korún

Ferrari začne predávať víťazný model z Le Mans. Je ešte výkonnejší, ale nesmie na ceste

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top