Stránky karlovarských hasičov napadli podvodníci. Po účastníckych súťažiach chcú čísla kreditiek

“Falošný profil, ktorý sa tvári ako HZS Karlovarského kraja, rozosiela ľuďom správy s informáciami o výhre a požaduje oznámenie dôverných informácií,” uviedli hasiči na svojom Facebooku.

„HZS nikomu žiadnu správu neposielalo. Prosím na falošné správy nereagujte, ihneď ich zmazať či nahláste ako závadné,“ vyzývajú hasiči. Na podvod upozorňujú aj niektorých účastníkov súťaží. „Nikam sa neregistruj, je to fake na vytiahnutie peňazí, je vás tu viac,“ varoval jeden z nich svojho známeho, ktorý tiež tipoval.

Súťaž hasičov vyhlásili ku okrúhlemu 20. výročiu existencie linky 112. Súťažná otázka, na ktorú už nemajú čitatelia odpovedať, aby si ochránili svoje súkromie, znela: „Koľko tiesňových volaní prijali operátori linky 112 v Karlových Varoch v priebehu minuloročných vianočných. decembra od 18:00 hodín do utorka 26. decembra do 24:00 hodín, teda v období, keď Karlovarský kraj zasiahol najskôr silný vietor a následne rozvodnenie niekoľkých vodných tokov?“

Ženy zo Šumperska sa zúčastňujú súťaží o večeru. Prišli o desiatky tisíc

Kreditka ako overenie údajov

“Tipovať môžete do utorka 13. februára do 20:00 hodín, a to v komentároch pod týmto príspevkom,” popisovali hasiči, ktorí sa počas nedele dostali na FB zhruba štyristo tipov. „Tri najpresnejšie tipy odmeníme niekoľkými malými darčekmi s hasičskou tematikou,“ sľubovali hasiči.

Podvodníci stačili počas takej krátkej doby vytvoriť falošnú facebookovú stránku HZS Karlovarského kraja, a to v hornej časti s fotografiami hasičov na vysokozdvižnej plošine nad karlovarskou štvrtou Rybárov.

Pod fotografiami falošný profil gratuluje „šťastným výhercom“. Nakoniec podvodníci žiadajú, aby sa ľudia podľa mien registrovali a uviedli číslo svojej kreditnej karty. Na záver je upozorňované, že kreditná karta „je iba jednou z podmienok na overenie vašich údajov“!

Šíri vírusy a kradnú dáta. Nebezpečné reklamy a podvodné stránky zaplavili Facebook

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top