Streľba na FF UK: Univerzita sa lúčila s kolegyňou

Jednou z prvých oznámených obetí útoku šialeného (FF UK) bola doktorka Lenka H. “Nádeje plné správy sa bohužiaľ nepotvrdili, naša kolegyňa a riaditeľka Ústavu hudobnej vedy FF UK útok neprežila,” informovala vtedy škola.

„Na základe overenej informácie od rodiny ako jej súhlasom oznamujeme, že naša kolegyňa a riaditeľka Ústavu hudobnej vedy FF UK Lenka H. útok neprežila. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť všetkým pozostalým, v prvom rade rodine. Je to pre nás všetkých nesmierne krutá správa. Zostávajte vo vzájomnom sponzoringu,“ uviedli na sociálnych sieťach zástupcovia ústavu deň po vražednom útoku.

Pietny sprievod za obete streľby na FF UK z Ovocného trhu na námestí Jána Palacha.  (4. január 2024)

Včera sa s ňou rozlúčila rodina, priatelia, študenti aj univerzita. Omša v kostole sv. Mikuláša na pražskom Malostranskom námestí sa zúčastnili aj rektorka UK Milena Králíčková a dekanka FF UK Eva Lehečková. Nechýbali ani malí speváci zo zboru Bruncvík, v ktorom sa roky angažovala.

Pietny sprievod za obete streľby na FF UK z Ovocného trhu na námestí Jána Palacha. Na záver piety vystúpili spoločne spevácke zbory. (4. január 2024) Veronika Foltová

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top