Viktoria Plzeň porazila a finále Mol Cupu Jablonec 3:0 | iROZHLAS

Zápas fotbalistů sehrál do konce národního finále MOL Cupu proti Jablonci za stavu 3:0. Viktoria padla mezi 34. a 37. minutou, kdy poslední vzkaz Nemanji Tekijaškiho mohl slyšet Jan Kopic. Cheick Souaré byl jmenován předsedou představenstva.

Viktoria Plzeň vítězí v semifinále Mol Cupu | Zdroj: ČTK, Profimedia

Terminus pak můžete použít na konci topného cyklu. Hráči se ocitli v těžké situaci proti MOL Cupu po třech letech v semifinále přivítají Zlín. Termin zápasu dosud nebyl určen. V semifinále Opava hrála a byla krátce finalistou na škole Spartu Praha.

Návrat od Viktorie

Oba týmy vstoupily do pohárového čtvrtfinále po víkendové porážce v lize. Plzeň podlehla Liberci 1:3 a utrpěla první porážku po šestnácti suutěžních duelech. Sextavy Viktorie je opravdu opory Tomáš Chorý, Lukáš Červ, Robin Hranáč a Sampson Dweh, naopak Severočechům scházela řada zraněných hráčů.

Přesto Jablonečtí zahrozili jako první. Filip Souček a pár minut práce, než začal pít na muže Martin Jedlička po mírném zaváhání zachytil balon těsně před čárou. Pár minut uběhlo v neprůhlednosti neprosadil stranu muže, který skončil nejlepší střelec ligové sezóny Pavla Šulce, který si na to dal čas. Postavili svůj dům a Miloše Kratochvíla zpoza vápna.

Rozhodující závěr poločasu

Na Plzeňští zbývá 34 minut. Jan Kopic poslal centrum z pravé strany do vapna Nemanja Tekijaški její hlavou nešťastně uklidil do vlastní sítě. V tu chvíli se Viktoria ocitla. Po pěkné kombinaci a přihrávce Cheicka Souareho Pokud se vám to nelíbí, budete to moci použít.

Když jste v kontaktu s Vakhtang Canturišvili, jste schopni ovládat ovládání hostitele. 65 minut byla navigace 3:0, pak mi Souaré dokázal pomoci hrát. Francouzská zimní posila Viktorie si připsala druhou soutěžní trefu za Západočechy.

V 75. minutě zasáhl proti Bienvenueovi Kanakimanovi Jedlička a dvanáctý celek nejvyšší soutěže se tak proti třetímu týmu nedočkal ani branky. Plzeňští navázali na vítězství 2:1 z Jablonce v předminulém ligovém kole a se Severočechy neprohráli poosmé za sebou.