Za volantom nadýchal štyri promile. Na výsluchu ich mal dokonca šesť

O prípade nepolepšiteľného pijana informovala v utorok hovorkyňa polície Kateřina Kubzová.

„Policisti sa rozhodli vodiča skontrolovať, preto ho vyzvali na zastavenie vozidla. Vodič na to však nereagoval a pokračoval plynulou jazdou ešte asi jeden kilometer, kde sa zastavil pri jednom z domov. Prvá dychová skúška vykázala hodnotu cez 2,70 promile, nasledujúce dve skúšky už bezmála 3,80 promile alkoholu v dychu,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti muži zakázali ďalšiu jazdu a zadržali mu vodičský preukaz. “Uviedol, že v popoludňajších hodinách vypil asi štyri pivá a večer, keď si myslel, že už nie je pod vplyvom alkoholu, si zašiel na benzínku kúpiť ďalšie fľaše,” povedala Kubzová.

Vodička v Mladej Boleslavi nabúrala stojaci BMW, nadýchala 5,8 promile

Krimi

Vzhľadom na jeho podnapitosť si jej policajti predvolali na ďalší deň na podanie vysvetlenia. Muž sa však na služobňu nedostavil a nezdvihol ani telefón. Hliadka preto vyrazila do miesta jeho bydliska, kde ju našla opäť v pripojenom stave.

„Tentoraz muž nadýchal cez 6 promile alkoholu v dychu. Dotyčný nejavil známky zdravotných problémov, bol preto ponechaný doma v starostlivosti svojej matky,“ uviedla hovorkyňa s tým, že sa podarilo až po pár dňoch.

Policajti muži v skrátenom prípravnom konaní oznámili podozrenie zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykových látok, hrozí mu až rok väzenia.

Treba dodať, že takto vysoká hladina alkoholu v krvi pre väčšinu ľudí predstavuje smrteľnú dávku.

Výsledok dychovej skúšky treba brať s rezervou najmä v prípade, že k nej dôjde krátko po konzumácii nápojov, pretože môže byť výrazne ovplyvnený zvyškami alkoholických výparov v ústach. Dôležitý je až následný rozbor krvi.

Opitý dozorca zmietol v Brne autom značky. Potom sa súdil kvôli tomu, že dostal padáka na zlom papieri

Krimi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top