Zlínsko: Záchranárke Aničke v tehotenstve zistila rakovinu

Prežila najkrajší sen. Zistila, že bude mamou, a vzápätí, že bábätko nebude jedno, ale dve. Nasledovala však ľadová sprcha. Záchranárke Aničke zo Zlína lekári oznámili: Máte rakovinu v pokročilom štádiu.

Sympatická Anička je niekoľko rokov súčasťou tímu Zdravotníckej záchrannej služby Zlínskeho kraja. „Tých, ktorí dnes a denne zachraňujú ľudské životy v rámci prednemocničnej neodkladnej starostlivosti,“ opísala hovorkyňa krajskej záchranky Gabriela Netopilová Sluštíková a doplnila, že nutne potrebuje pomôcť ona sama. Vlani sa s manželom tešili na príchod bábätiek.

Arturek s SMA po náročnej operácii bedrových kĺbov vyrazil na rehabilitačný pobyt: Trápenie po návrate domov!

Dochádzajú im financie

„V priebehu tehotenstva sa dozvedeli správu, ktorú nechce nikto z nás počuť. Z úplne zdravej záchranárky sa zrazu stala pacientka. Zistili už pokročilé štádium rakoviny. Anička má za sebou niekoľko náročných operácií, kvôli ktorým nemohla rad nosiť v náručí milovaných chlapčekov. Aktuálne pravidelne podstupuje chemoterapia,“ líčila jej kolegyňa. Absolvovať náročnú liečbu a starať sa o dvoch drobcov by mamička nezvládla, jej manžel preto musel skončiť v práci a ísť na materskú dovolenku, aby sa o niekoľkomesačných chlapcoch aj ženu staral.

Aj on doteraz nasadzoval život pri situáciách, keď išlo o životy a majetok, je profesionálnym hasičom. „Po finančnej stránke to manželia nemajú teraz vôbec jednoduché. Úspory rodiny sa tenšie. Preto bola vyhlásená verejná zbierka. Peniaze poslúžia hlavne na potreby nevyhnutné súvisiace so starostlivosťou o deti a na mimoriadne náklady súvisiace s onkologickou liečbou,“ dodala Gabriela Netopilová Sluštíková.

Karlova dcéra (4) mala v hlave nádor veľký ako pomaranč.  Klamú a vy ste paranoidní, odbili lekári rodičia!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top