Zvrat v prípade ožralého policajta, ktorý napádal dievčatá na Smíchove: U polície končí!

Konanie vo veci oslobodenia, ktoré nadriadený s dotyčným viedol, skončilo a policajt bol zbavený výkonu služby. Prípad v trestnej rovine stále rieši Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov,“ uviedla dnes polícia.

Zásah policajta po párty v bare vyšetruje GIBS Blesk Správy

Napadnutie sa podľa informácií Blesku stalo 17. februára v Nádražnej ulici v Prahe pred nočným barom. Policajt tam dorazil v slávnostnej uniforme z policajného plesu na Žofíne. Muž dievča napadol, za vlasy ju ťahal po ulici a následne ju zakľakol. Údajne mu pomáhala aj jeho priateľka, ktorá podľa neho tiež pracuje u polície. Prizerajúci sa ľudia sa snažili zastaviť, na miesto potom dorazila hliadka. Muži podľa Blesku namerala polícia 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho priateľka 1,6 promile. Pre napadnutú ženu musela prísť sanitka.

Zásah policajta po párty v bare vyšetruje GIBS.

Pražská polícia rokovania dvojica už skôr odsúdila a ospravedlnila sa za nich. „Toto konanie považujeme za úplne neakceptovateľné a nehovoriteľné. Tak sa ospravedlňujem. Zlyhanie jedného policajta bohužiaľ poškodzuje všetky ostatné. Môžeme vás uistiť, že rozhodne nejde o bežné správanie našich kolegov a pražský riaditeľ bude preto v ďalšom postupe nekompromisný,“ uviedla.

Žena u polície ďalej pracuje

Priateľka Tomáša S. v práci ďalej zostáva. Prečo, vysvetlil Blesku policajný hovorca Jan Daněk: „Kompetenciou GIBS je zistiť okolnosti jej účasti na incidente. Až následne môže nadriadený rozhodnúť o ďalšom postupe. V tejto chvíli nie je dôvod na jej zbavenie výkonu služby.“ Žena podľa našich informácií pracuje na odbore služieb dopravnej polície krajského riaditeľstva v Prahe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top